On Chebyshev Polynomials and Torus Knots

Завантаження...
Ескіз

Дата

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Відділення фізики і астрономії НАН України

Анотація

In this work, we demonstrate that the q-numbers and their two-parameter generalization, the q,p -numbers, can be used to obtain some polynomial invariants for torus knots and links. First, we show that the q-numbers, which are closely connected with the Chebyshev polynomials, can also be related with the Alexander polynomials for the class T(s, 2) of torus knots, s being an odd integer, and used for finding the corresponding skein relation. Then, we develop this procedure in order to obtain, with the help of q, p - numbers, the generalized two-variable Alexander polynomials and to prove their direct connection with the HOMFLY polynomials and the skein relation of the latter.
У роботi показано, що q-числа та їх двопараметричнi узагальнення, q, p-числа можна використати для отримання деяких полiномiальних iнварiантiв торичних вузлiв i зачеплень. По-перше, показано, що q-числа, якi тiсно пов’язанi з полiномами Чебишова, можуть бути пов’язанi з полiномами Александера для класу T(s, 2) торичних вузлiв, де s – непарне цiле число, i використанi для знаходження вiдповiдного скейн-спiввiдношення. Потiм використано цю процедуру для отримання за допомогою q, p-чисел, двопараметричних узагальнених полiномiв Александера та показано зв’язок останнiх iз полiномiальними iнварiантами HOMFLY та їх скейн-спiввiдношенням.

Опис

Теми

Загальні питання теоретичної фізики

Цитування

On Chebyshev Polynomials and Torus Knots / A.M. Gavrilik, A.M. Pavlyuk // Укр. фіз. журн. — 2010. — Т. 55, № 1. — С. 129-134. — Бібліогр.: 21 назв. — англ.

item.page.endorsement

item.page.review

item.page.supplemented

item.page.referenced